Kalender

mån tis ons tor fre lör sön
1
Grundkurs i nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i nosework/specialsök
Nov 1 kl. 18:00 – 20:30
Nosework/specialsök med Helena och Padma
2
Bruksträning
Bruksträning
Nov 2 heldag
Skott kan förekomma
3
4
5
Grundkurs i Nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i Nosework/specialsök
Nov 5 kl. 18:00 – 20:30
Grundkurs i nosework/specialsök med Gun Krafft
6
7
8
Grundkurs i nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i nosework/specialsök
Nov 8 kl. 18:00 – 20:30
Nosework/specialsök med Helena och Padma
9
Bruksträning
Bruksträning
Nov 9 heldag
Skott kan förekomma
10
KM lydnad 10:00
KM lydnad
Nov 10 kl. 10:00
Klubbmästerskap i lydnad Lördagen den 10:e november kl 10.00 Alla tävlar i klass 1. Domare: K-O Gustavsson Krafft Tävlingsledare: Helena Einebrant Anmäl dig via mail edvardsson.ida@gmail.com Skriv ditt och hundens namn. Sista anmälningsdag är 5/11. … Fortsätt läsa KM lydnad
Städdag 10:00
Städdag
Nov 10 kl. 10:00
Städdag
11
12
Grundkurs i Nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i Nosework/specialsök
Nov 12 kl. 18:00 – 20:30
Grundkurs i nosework/specialsök med Gun Krafft
13
Loppis 18:00
Loppis
Nov 13 kl. 18:00 – 20:00
Loppis
14
15
Grundkurs i nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i nosework/specialsök
Nov 15 kl. 18:00 – 20:30
Nosework/specialsök med Helena och Padma
16
Bruksträning
Bruksträning
Nov 16 heldag
Skott kan förekomma
17
18
19
Grundkurs i Nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i Nosework/specialsök
Nov 19 kl. 18:00 – 20:30
Grundkurs i nosework/specialsök med Gun Krafft
20
21
22
Grundkurs i nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i nosework/specialsök
Nov 22 kl. 18:00 – 20:30
Nosework/specialsök med Helena och Padma
24
26
Grundkurs i Nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i Nosework/specialsök
Nov 26 kl. 18:00 – 20:30
Grundkurs i nosework/specialsök med Gun Krafft
27
28
29
Grundkurs i nosework/specialsök 18:00
Grundkurs i nosework/specialsök
Nov 29 kl. 18:00 – 20:30
Nosework/specialsök med Helena och Padma
30
Bruksträning
Bruksträning
Nov 30 heldag
Skott kan förekomma