Vinnare av KM och vandringspriser genom åren

Vandringspriser och klubbmästerskap 2019

Lotuz vandringspris, bästa agilityekipage: Anette Andersson & Myzack 
Bästa bruksekipage: Jenny Mårtensson & Argo
Bästa lydnadsekipage: Jenny Mårtensson & Argo
Bästa utställningsekipage: Alexandra Nilsson & Milou
Kennel Isfolkets vandringspris, bästa allroundekipage: Jenny Mårtensson & Argo
Bästa specialsöksekipage: ————–
Bästa rallylydnadsekipage: Robie Aqvilin och Bolt

KM agility small: Alicia Fritz & Kajsa 
KM agility medium: Anette Andersson & Myzack
KM agility large: Mats Hammarlund & Alva
KM agility X-large: Anna-Karin Hammarlund & Avicii 
KM bruks: Alicia Fritz & Mezzie
KM lydnad: Alicia Fritz & Mezzie
KM specialsök: Helena Einebrant & Loffe
KM rallylydnad: Ida Andersson & Sune

 

Vandringspriser och klubbmästerskap 2018

Lotuz vandringspris, bästa agilityekipage: Carin Nennestam och Junior
Bästa bruksekipage: Helena Axelsson och Minnie
Bästa lydnadsekipage: Helena Axelsson och Minnie
Bästa utställningsekipage: ——–
Kennel Isfolkets vandringspris, bästa allroundekipage: Helena Axelsson och Minnie
Bästa specialsöksekipage: Carin Nennestam och Junior
Bästa rallylydnadsekipage: Robie Aqvilin och Bolt

KM agility small: Carin Nennestam & Junior
KM agility medium: Carin Nennestam & Dobbe
KM agility large: Mats Hammarlund & Hilda
KM agility X-large: Alicia Fritz & Mezzie
KM bruks: Ronny Selin & Chinook
KM lydnad: Alicia Fritz & Mezzie
KM specialsök: Robie Aqvilin & Bolt
KM rallylydnad: Ida Andersson & Sune

Vandringspriser och klubbmästerskap 2017

Lotuz vandringspris, bästa agilityhund: Alexandra Nilsson och Iris
Kennel Quadra Trac’s vandringspris för bruksprov: ——–
Djurens världs (Gislaved) bästa lydnadshund: ———
Djurens världs (Gislaved) bästa utställningshund: Siv Ljunggren och Keestorpets Fantastica
Kennel Isfolkets vandringspris bästa allroundhund: —————-

KM agility small: Claudia & Eliott
KM agility medium: Alexandra Nilsson & Iris
KM agility large: Mats Hammarlund & Hilda
KM agility X-large: Anna-karin & Avicii
KM bruks: Helena Axelsson & Fina
KM lydnad: Alexandra Sindell & Scott
KM nosework: Alexandra Nilsson & Iris

Vandringspriser och klubbmästerskap 2016

Lotuz vandringspris, bästa agilityhund: Robie Aqvilin och Elmo
Kennel Quadra Trac’s vandringspris för bruksprov: Ronny Selin och Chinook
Djurens världs (Gislaved) bästa lydnadshund: Anna Knutsson och Gismo Djurens världs (Gislaved) bästa utställningshund: Siv Ljunggren och Keestorpets Fantastica
Kennel Isfolkets vandringspris bästa allroundhund: —————-

KM agility small: Claudia Pflügler & Elliot
KM agility medium: Carin Nennestam & Dobbe
KM agility large: Mats Hammarlund & Alva
KM bruks: Helena Axelsson & Fina
KM lydnad: Ida Edvardsson & Scilla

sidan kommer att fyllas på med ännu äldre resultat inom kort……….